Ponad tysiąc pracowników Trend Micro odwiedziło szkoły w Vancouver

Pożegnanie starego i powitanie nowego roku to nie tylko okazja do podsumowań oraz wyznaczania nowych celów. Dla Trend Micro to przede wszystkim okazja do inspirujących spotkań i integracji, a także do pomocy innym. Co roku pracownicy firmy biorą udział w akcji, która ma na celu m.in. edukowanie w zakresie cyberbezpieczeństwa. W tym roku ponad 1000 osób w charakterystycznych czerwonych strojach odwiedziło dwie szkoły w Vancouver.

Safety for Kids i wspólne zajęcia w terenie
Pracownicy Trend Micro podzielili się na grupy i tłumnie udali się do dwóch szkół w centrum Vancouver. Na wolontariuszy oczekiwali uczniowie z Lord Strathcona Community School i Grandview Elementary School. Podczas jednego dnia udało się wdrożyć trzy inspirujące programy dla młodzieży:

Internet Safety for Kids, który ma na celu nauczenie dzieci i młodzieży bezpiecznego korzystania z Internetu,
Światowe Targi, które umożliwiają najmłodszym udział w sesjach internetowych prowadzonych przez pracowników Trend Micro z całego świata,
Wspólne prace ogrodowe, podczas których dzieci szykują pyszną zupę z produktów sadzonych w ogrodzie przez pracowników Trend Micro.

 

Wsparcie finansowe dla uczniów
Wizyta wolontariuszy to nie tylko edukacja i wspólna praca, to również wsparcie finansowe dla uczniów. Dzięki hojności pracowników udało się uzbierać po 33 000 CAD dla każdej ze szkół biorących udział w tegorocznej edycji programu.

Nasz najważniejszy cel – radość, uśmiech i wspólne zaangażowanie – został zrealizowany w 100%. Cieszy nas, że możemy mieć swój udział w edukacji i wspieraniu rozwoju najmłodszych. Inicjatywa, jaką podejmujemy rok rocznie w Trend Micro, pozwala wierzyć, że mamy realną szansę wspierać nie tylko największe firmy w zakresie cyberbezpieczeństwa, ale również świadomie kształtować najmłodsze pokolenia. To one są naszą przyszłości – podsumowuje Anna Falkowska, Marketing Manager Poland & Eastern Europe w Trend Micro.

Kolejne inspirujące spotkanie już za rok. Kogo tym razem odwiedzą wolontariusze Trend Micro?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.