W ciągu ostatnich kilku miesięcy ransomware stał się jednym z największych i najpopularniejszych zagrożeń cybernetycznych, o którym rozpisują się media na całym świecie. Autorzy skupiają swoją uwagę na takich aspektach jak mechanizm działania wirusa, skuteczność działania cyberprzestępców czy sposoby ochrony danych pozwalające uniknąć konieczności płacenia okupu. Podkreśla się również potrzebę tworzenia kopii zapasowych czy zachowywania podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu. To jednak nie wszystkie aspekty, na które należy zwrócić uwagę, mówiąc o ransomware. Kluczowy jest bowiem fakt, że mamy do dyspozycji skuteczne rozwiązanie, które unieszkodliwia działanie przestępców.
Archiwum miesiąca: lipiec 2016
Narzędzia pomocne w walce z atakami ransomware
Tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy Trend Micro zablokowało w systemach swoich klientów ponad 100 milionów ataków ransomware, przy czym 99% przypadków dotyczyło wiadomości e-mail i ruchu internetowego.
Nasza organizacja stara się aktywnie działać na rzecz walki z zagrożeniem ransomware i podejmuje działania mające na celu jak najlepszą ochronę użytkowników. Zdajemy sobie sprawę, że ta szybko rozprzestrzeniająca się forma cyberataku może przynieść duże szkody przedsiębiorstwom niezależnie od ich wielkości i branży, a klientów indywidualnych narazić na duże koszty i stres. Nasze narzędzia do odzyskiwania danych po takich atakach oraz telefoniczne linie dyżurne wykorzystują dogłębną wiedzę Trend Micro na temat zagrożeń – wszystko to w celu zapewnienia klientom ciągłego wsparcia i pomocy w przygotowaniu się do obrony. Jeśli atak już nastąpił, deklarujemy naszą bezpłatną pomoc w odzyskaniu dostępu do plików i kontroli nad swoimi systemami wszystkim ofiarom przestępców – zarówno firmom, organizacjom, jak i użytkownikom indywidualnym.
NextGen Security – nowe wyzwania, nowe zagrożenia
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami badania przeprowadzonego na potrzeby raportu ITwiz Cybersecurity 2016.
Najciekawszym, a jednocześnie najbardziej niepokojącym sygnałem płynącym z przeprowadzonej ankiety, jest fakt, że prawie wszyscy respondenci (89%) dostrzegają brak odpowiedniej edukacji wśród użytkowników firmowych rozwiązań IT w skutecznej walce z cyberprzestępcami. Ponad połowa z przebadanych (63%) uważa wręcz, że polskie firmy cierpią na deficyt odpowiednio przeszkolonych specjalistów ds. bezpieczeństwa. Jakie mogą być tego konsekwencje?
Czytaj dalej