Michał Przygoda

Michał Przygoda – Sales Engineer w Trend Micro
Od ponad 10 lat związany z branżą IT. Jako inżynier wsparcia sprzedaży odpowiedzialny jest za wsparcie klientów oraz partnerów podczas całego procesu implementacji technologii bezpieczeństwa oferowanych przez Trend Micro – począwszy od analizy i definicji potrzeb, po implementację i utrzymanie systemu.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w podczas licznych projektów z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego realizowanych na rzecz największych instytucji i firm w Polsce. Przed rozpoczęciem pracy w Trend Micro w maju 2017 r. zatrudniony był w takich firmach jak McAfee czy Comp S.A.

Aż 12,5 mld strat w wyniku ataków typu BEC w 2018 roku – jak ochronić firmowy Office 365?

Dodano: 18 marca, 2019, w: AI, Ataki ukierunkowane, machine learning, Ochrona użytkowników

Według danych z 2018 roku ataki typu BEC (ang. Business Email Compromise) na przedsiębiorstwa spowodowały globalne straty w wysokości 12,5 mld USD. Stanowi to wzrost aż o 136,4% w porównaniu z danymi z 2017 roku, kiedy wynosiły one 5,3 mld USD. Ze względu na swoją popularność pakiet Office 365 stał się atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. […]

Wybiła dwunasta – jak chronić dane w czasach RODO

Dodano: 24 maja, 2018, w: Bez kategorii

Po latach prac ustawodawczych i blisko 24 miesiącach od oficjalnej ratyfikacji, unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) wchodzi w życie.

Nowy film instruktażowy na naszym blogu. Sprawdź, w jaki sposób w pełni korzystać z technologii Trend Micro!

Dodano: 23 kwietnia, 2018, w: Trend Micro Polska, Wydarzenia i aktualności

Drugi film instruktażowy przygotowany przez Michała Przygodę, inżyniera Trend Micro i autora cyklu, dotyczy migracji do bazy Microsoft SQL.  

Trend Micro FLASH

Dodano: 20 kwietnia, 2018, w: Inne, Trend Micro Polska, TrendMicroFlash, Wydarzenia i aktualności

Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy cykl blogowy, w którym będziemy informować o aktualnościach, nowych wersjach produktów, nadchodzących wydarzeniach z udziałem Trend Micro oraz filmach instruktażowych zawierających wskazówki konfiguracyjne dla użytkowników naszych rozwiązań. Zapraszamy do lektury!

Kradzież i cyberprzestępczość: nielegalna sprzedaż skradzionych urządzeń Apple

Dodano: 22 listopada, 2017, w: Cyberprzestępczość

Oszustwa internetowe i przestępstwa w realnym świecie łączą się ze sobą. Badając incydent w maju tego roku odkryliśmy techniki i narzędzia używane do włamywania się na konta iCloud w celu odblokowania skradzionych iPhone’ów. Dokładniejsze badanie zetknięcia tych dwóch obszarów przestępczości ukazały skalę tego procederu.

Odwiedź Trend Micro na VMworld 2017 Europe w Barcelonie

Dodano: 8 września, 2017, w: Wydarzenia i aktualności

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną konferencję VMworld 2017 Europe. Na stoisku Trend Micro (numer P411) będzie można się dowiedzieć, w jaki sposób nasze innowacyjne rozwiązania zapewniają wielowarstwową ochronę centrów przetwarzania danych, sieci, punktów końcowych i środowisk przetwarzania w chmurze, takich jak VMware, Amazon Web Services i Microsoft.

Jak nie wybierać dostawcy zabezpieczeń?

Dodano: 5 września, 2017, w: Ochrona serwerów, Ochrona użytkowników

Od kilku lat Trend Micro współpracuje z partnerami, którzy oferują usługi zarządzane. Z biegiem czasu zauważyliśmy kilka tendencji dotyczących wyboru dostawców zabezpieczeń informatycznych przez grupę naszych partnerów. 

Pięć błędów najczęściej popełnianych przez dostawców usług zarządzanych

Dodano: 11 sierpnia, 2017, w: Ochrona serwerów, Ochrona użytkowników

Klienci powierzają dostawcom usług zarządzanych administrowanie infrastrukturą informatyczną, a także kwestie cyberbezpieczeństwa. Aby dobrze zabezpieczyć środowiska klientów i nie wpuścić tam przestępców, dostawcy muszą wybierać właściwe rozwiązania.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze dostawcy cyberzabezpieczeń?

Dodano: 4 sierpnia, 2017, w: Ochrona serwerów, Ochrona użytkowników

Dla firmy, która specjalizuje się w usługach zarządzanych (ang. managed service provider ― MSP), głównym kryterium wyboru producenta zabezpieczeń nie powinny być ceny produktów, lecz dostosowanie oferty do modelu biznesowego przedsiębiorstwa. Doświadczony dostawca usług zarządzanych zwykle już wie, jakie korzyści przynosi system opłat zależnych od bieżącego użycia, ponieważ sam udostępnia na tej zasadzie usługi swoim […]