Tylko najlepsze rozwiązania z zakresu ochrony IT kwalifikują się do przyznawanych przez AV-TEST Institute nagród. Po raz dziesiąty uhonorowane w ten sposób zostały najbardziej efektywne produkty zabezpieczające, które wykazały wyjątkową wydajność podczas rocznej fazy testowej i tym samym ustanowiły nowe standardy dla branży bezpieczeństwa IT. Nagroda za rok 2020 w kategoriach „bezpieczeństwa systemu Android” i „wydajności” trafiła do produktów Trend Micro™ Mobile Security i Trend Micro Apex One™. Wyróżniły się one z uwagi na utrzymujące się znakomite wyniki, dowiedzione w ramach kompleksowych testów przeprowadzanych na przestrzeni roku.
Archiwum miesiąca: kwiecień 2021
Trend Micro otrzymało pięć gwiazdek w „Przewodniku CRN® po programach dla partnerów handlowych na rok 2021”
Trend Micro Incorporated, otrzymało pięć gwiazdek w „Przewodniku CRN po programach dla partnerów handlowych na 2021 rok” (2021 CRN Partner Program Guide). To kolejne wyróżnienie dla firmy w zakresie strategii dot. kanałów sprzedaży.
Cyberataki na inteligentne fabryki mogą wstrzymać produkcję nawet na kilka dni
Trend Micro Incorporated poinformował, że większość (61%) przedsiębiorstw produkcyjnych doświadczyła incydentów naruszenia cyberbezpieczeństwa w swoich inteligentnych fabrykach i chce wdrożyć technologie, które skutecznie zmniejszyłyby to ryzyko. Przy czym, brak współpracy między działami odpowiedzialnymi za informatykę i technologie operacyjne utrudnia wdrażanie skutecznych zabezpieczeń.
Chmura, IoT i aplikacje mobilne – popularne płaszczyzny rozprzestrzeniania się cyberzagrożeń w 2020 roku.
Towarzyszące pandemii wyzwania w zakresie cyfryzacji okazały się w 2020 roku poważnym sprawdzianem dla wielu organizacji. Pojawiło się mnóstwo nieznanych lub niedocenianych wcześniej zagrożeń, a niektóre środowiska stały się szczególnie wrażliwe. Według Cyber Risk Index 2020 wśród obszarów szczególnie zagrożonych znalazły się środowiska chmurowe, mobilne oraz IoT (Internet Rzeczy).
Niepewne czasy – pewne ataki. Czego doświadczyliśmy w 2020
Pandemia, podobnie jak inne kryzysy i niespodziewane wydarzenia, działa jak najlepszy katalizator rozwoju i zaostrzania ataków w cyfrowej przestrzeni. 2020 rok upłynął więc nie tylko pod znakiem COVID-19, ale również – jak czytamy w raporcie Trend Micro 2020 – wzmożonych zagrożeń ze strony cyberprzestępców. Bez skrupułów wykorzystywali nieuwagę oraz powstające w wyniku tworzenia się nowych środowisk i systemów pracy luki.
Atak na infrastrukturę Microsoft Exchange — kogo dotyczy i co należy zrobić?
Rzadko zdarzają się kampanie cyberszpiegowskie zakrojone na tak szeroką skalę, jak obecna kampania wymierzona w oprogramowanie Microsoft Exchange Server. Zdaniem firmy Microsoft atak został przeprowadzony z wykorzystaniem czterech luk w zabezpieczeniach przez grupę cyberprzestępców powiązaną z Chinami.