Eva Chen, współzałożycielka i dyrektor generalna Trend Micro

Dyrektor generalna Trend Micro wśród 100 najlepszych dyrektorów 2020 roku miesięcznika CRN

Eva Chen, współzałożycielka i dyrektor generalna Trend Micro, znalazła się na prestiżowej liście miesięcznika CRN® uhonorowującej 100 najlepszych dyrektorów w 2020 roku w sektorze technologii informatycznych.

Globalny sukces

Celem tego corocznego rankingu było uhonorowanie wizjonerów, którzy dokonują przełomowych zmian zarówno w branży informatycznej, jak i szeroko rozumianym sektorze technologicznym. Jak wyjaśniają organizatorzy zestawienia, na listę trafiają dyrektorzy „będący wyjątkowymi liderami i wprowadzający innowacje” na dynamicznie zmieniającym się rynku. Są to też osobowości odpowiedzialne za kierowanie  największymi i najlepszymi przedsiębiorstwami technologicznymi.

Eva Chen, dzięki swojej wizji i umiejętnościom przywódczym, umocniła pozycję Trend Micro jako światowego lidera w dziedzinie zabezpieczeń dedykowanych do chmury. W ciągu minionych dwunastu miesięcy firma wprowadziła na rynek rozwiązanie  Cloud OneTM. Jest to ujednolicona chmurowa platforma zabezpieczeń, zaprojektowana z myślą o potrzebach nowoczesnych i globalnych przedsiębiorstw, które przenoszą swoje centra przetwarzania danych do chmury.  Chroni ona zarówno przetwarzanie danych w chmurze, kontenery, pamięć masową  i obiektową , jak i środowiska bezserwerowe oraz aplikacje, a także środowiska sieciowe w chmurze. Rozwiązanie udostępnia również funkcje zarządzania bezpieczeństwem, które zostały dodane po przejęciu przez Trend Micro spółki Cloud Conformity, będącej jednym z największych dostawców takich technologii.  Pomagają one w rozwiązaniu jednego z największych obecnie problemów związanych z bezpieczeństwem chmury, jakim są błędy w konfiguracji.

Powyższe działania pomogły Trend Micro w utrzymaniu się na pozycji lidera rynku zabezpieczeń chmur hybrydowych. Należy podkreślić, że zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez IDC[1], firma miała trzy razy większy udział w rynku niż jej najsilniejszy konkurent.

„Przyjmuję ten tytuł w imieniu wszystkich pracowników Trend Micro, dzięki którym  odnosimy dziś sukcesy, jako innowacyjna firma zorientowana na klienta oraz partnerów, którzy są kluczowi dla naszego biznesu. Będąc jej założycielem i liderem, czuję się dumna, a zarazem zobowiązana. To wyróżnienie należy się każdemu pracownikowi Trend Micro” ― powiedziała Eva Chen, dyrektor generalna i współzałożycielka Trend Micro.

Orientacja na wartości w zarządzaniu przedsiębiorstwem

Przez cały okres swojej pracy w Trend Micro Eva Chen zawsze przywiązywała dużą wagę do wartości firmy i społecznej odpowiedzialności biznesu w skali globalnej. Mając na celu dobro i poszanowanie każdego pracownika, angażuje się w wiele akcji charytatywnych oraz działań na rzecz stworzenia bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy.

„W tych niepewnych i trudnych czasach, gdy tylu ludzi wciąż musi walczyć o równe prawa, jest szczególnie ważne, aby liderzy biznesu stali się aktywnymi promotorami różnorodności. Dlatego będę nadal wykorzystywać moją pozycję dyrektora generalnego w celu wywierania presji na wprowadzanie zmian, za sprawą których świat stanie się miejscem bardziej tolerancyjnym i sprawiedliwym” – podkreśla. Ponadto Eva Chen z pasją dąży do zwiększenia różnorodności w branży informatycznej. Przykładem jest inicjatywa Close the Gap™, która ma na celu zatrudnianie większej liczby kobiet i utalentowanych osób zróżnicowanych pod względem płci, a także szukanie dla nich możliwości kariery w branży technologicznej.


[1] Worldwide Hybrid Cloud Workload Security Market Shares, 2019, IDC, doc #US46398420, czerwiec 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.