Nowy Magiczny Kwadrant od Gartnera

Pozycja Trend Micro na rynku cyberzabezpieczeń po raz kolejny została potwierdzona przez ekspertów. Tym razem znaleźliśmy się w najwyższym punkcie segmentu liderów w raporcie Gartnera (2017 Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms) – Trend Micro otrzymało wyróżnienie za kompletność wizji i zdolność do jej realizacji.

W Trend Micro wykorzystujemy różnorodne techniki zabezpieczające różnych generacji oraz ciągle rozwijamy technologie potrzebne do walki z nowymi zagrożeniami. Fakt umieszczenia Trend Micro na najwyższej i najbardziej skrajnej pozycji w kwadrancie liderów jest dowodem uznania dla wizjonerskiego podejścia do cyberbezpieczeństwa.

Na tle konkurencji wyróżnia nas rozwiązanie do zabezpieczania punktów końcowych – XGen™. Produkt stosuje odpowiednie technologie we właściwym czasie, co zwiększa efektywność i skuteczność ochrony przed wszystkimi rodzajami zagrożeń. Co więcej, Trend Micro jako pierwszy wprowadził zaawansowany mechanizm uczenia maszynowego, metodę polegającą na analizowaniu plików zarówno przed ich wykonaniem, jak i w czasie wykonywania. A to wszystko w celu zablokowania szkodliwych plików oraz z zastosowaniem funkcji „redukcji szumów” – takich jak np. tworzenie tzw. białych list w celu wyeliminowania fałszywych alarmów.

Rozwiązanie XGen firmy Trend Micro może również chronić punkty końcowe serwerów w całym centrum przetwarzania danych i środowisku chmury, więc umożliwia optymalne zabezpieczenie obciążeń na platformach VMware, AWS i Microsoft Azure. Zabezpieczenie chmur hybrydowych Trend Micro jest zarządzane z jednej, podłączonej do sieci konsoli, która zapewnia pełną widoczność środowiska fizycznego, wirtualnego i chmurowego. Upraszcza wdrażanie zabezpieczeń i zarządzanie nimi, przyspiesza reagowanie na zaawansowane ataki i ułatwia szybkie dostosowanie się do ważnych przepisów, takich jak PCI czy HIPAA.

Zdajemy sobie sprawę, że klienci cenią sobie takie zestawienia jak Magiczny Kwadrant Gartnera. Dlatego nieustannie inwestujemy w rozwój naszych technologii i techniki zabezpieczające, tak aby zapewnić naszym klientom ofertę dostosowaną do ich potrzeb. Naszym celem jest dostarczenie specjalistom IT spełniających wszelkie standardy rozwiązań, które pozwalają na jeszcze bardziej efektywne wypełnianie swoich ról i pełną ochronę przed cyberzagrożeniami.

Pełny raport „2017 Gartner Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms” jest dostępny pod adresem: https://resources.trendmicro.com/Gartner-Magic-Quadrant-Endpoints.html.

Trend Micro zostało również docenione w najnowszym raporcie NSS Labs. Rozwiązanie Trend Micro Endpoint Security osiągnęło wykrywalność zagrożeń na poziomie 100% w odniesieniu do zagrożeń spowodowanych eksploitami oraz otrzymało prestiżową ocenę „Polecane”. Pełny raport dostępny jest na stronie: https://resources.trendmicro.com/NSSLabs-Adv-Endpoint-Report.html, a więcej o Trend Micro XGen™ Endpoint Secutiy można dowiedzieć się tutaj: www.trendmicro.com/xgen.

Autor: Anna Falkowska, Marketing Manager Poland and Eastern Europe w Trend Micro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.