Ogromny sukces polskiej drużyny w ogólnoświatowym konkursie Capture the Flag!

Za nami trzecia edycja konkursu „Capture the Flag”. W zmaganiach wzięli udział młodzi adepci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z całego świata. Pierwsze miejsce zajęła egipska drużyna Egfr33ks, a druga lokata przypadła Polakom – zespołowi CodiSec. Serdecznie gratulujemy!

Uczestnicy zmierzyli się z wymagającymi i skomplikowanymi zadaniami. Dotyczyły one najbardziej aktualnych zagrożeń, jakie czyhają na nas w sieci. Zagadki sprawdzały umiejętności w takich kategoriach jak: ataki ukierunkowane, Internet rzeczy, przemysłowe systemy sterowania oraz rozwiązania dla nadzoru, sterowania i gromadzenia danych.

Konkurs Capture the Flag odbywa się co roku i odpowiada na zapotrzebowanie rynku na analityków ds. bezpieczeństwa informatycznego. Z raportu firmy Gartner wynika, że 59% ankietowanych firm pilnie potrzebuje specjalistów od cyberbezpieczeństwa, a wskaźnik bezrobocia w tej dziedzinie wynosi zero!

Celem konkursu „Capture the Flag 2017” o puchar Raimunda Genesa jest pomoc młodym specjalistom ds. cyberbezpieczeństwa w zdobyciu praktycznych umiejętności w najbardziej wymagających obszarach tej dyscypliny. Uzyskane w ten sposób cenne doświadczenie będą oni mogli wykorzystać zarówno podczas rozmów kwalifikacyjnych w sprawie pracy, jak i w trakcie rozwiązywania bieżących problemów.

W tegorocznej edycji konkursu „Capture the Flag” wzięło udział 1431 zespołów z 91 krajów i regionów. W czerwcu odbyły się kwalifikacje przez Internet, a 10 najlepszych grup pojechało na finał w Tokio. Zwycięzcy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 $. Konkurencja była ogromna, więc tym bardziej cieszymy się, że na podium znaleźli się Polacy!

Filmy wideo z konkursu można obejrzeć tutaj: http://blog.trendmicro.com/trend-micro-capture-the-flag-train-security-professionals-close-the-skills-gap/.

Więcej informacji o konkursie Trend Micro „Capture the Flag 2017” o puchar Raimunda Genesa można znaleźć pod adresem: https://www.trendmicro.com/en_us/campaigns/capture-the-flag.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.