Rozwiązanie Trend Micro IoT Security obsługuje oprogramowanie Mentor Automotive ConnectedOS™

Samochody są coraz bardziej inteligentne i coraz częściej łączą się z Internetem. Nic dziwnego, że systemy samochodowe mają coraz większe wymagania w zakresie bezpieczeństwa. Niedawne ataki, których celem były głównie zamki i systemy hamulcowe, wykazały słabość zabezpieczeń inteligentnych samochodów. Niektórzy producenci zostali nawet zmuszeni do wycofania swoich modeli.

Rozwiązanie Trend Micro IoT Security obsługuje oprogramowanie Mentor Automotive ConnectedOS™ firmy Mentor należącej do grupy Siemens. Oprogramowanie to jest wdrażane przez wielu producentów pojazdów w samochodowych systemach informacyjno-rozrywkowych (IVI) i systemach informacji dla kierowców (Cluster).

„Urządzenia Internetu rzeczy oznaczają poważne wyzwania dla przedsiębiorstw we wszystkich branżach, ponieważ otwierają przed przestępcami nowe możliwości ataków. Skuteczne zabezpieczenia Internetu rzeczy muszą być wdrażane na wszystkich poziomach, zarówno na samych urządzeniach, jak i w sieci oraz na serwerach” ― powiedziała Eva Chen, współzałożycielka i dyrektor generalny Trend Micro. „Rozwiązanie IoT Security, które obsługuje oprogramowanie Mentor Automotive ConnectedOS™, umożliwia wbudowanie zabezpieczenia w produkt już na początku, aby nie dopuścić do ataków”.

Trend Micro IoT Security to rozwiązanie zabezpieczające przeznaczone dla urządzeń Internetu rzeczy, które łączą się z sieciami komunikacyjnymi opartymi na protokole IP na zewnątrz samochodu, z wykorzystaniem systemów operacyjnych ogólnego przeznaczenia. Jest wdrażane już na etapie projektowania i rozwoju produktu, co znacznie zmniejsza ryzyko. W zabezpieczeniach, które instalowane są na urządzeniach później, pojawiają się luki ułatwiające przestępcom włamania do systemu. Trend Micro IoT Security eliminuje te luki, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo samochodu podłączonego do Internetu.

„Zapewnienie obsługi oprogramowania Mentor Automotive ConnectedOS™ przez Trend Micro pozwoli nam skuteczniej rozwiązywać coraz większe problemy z bezpieczeństwem, które mają nasi klienci z segmentu samochodowego” ― powiedział Michael Ziganek, dyrektor ds. systemów informacyjno-rozrywkowych w dziale samochodowym firmy Mentor.

Oto najważniejsze funkcje rozwiązania Trend Micro IoT Security:

Wykrywanie ryzyka

Określanie ryzyka za pomocą technik wykrywania anomalii
Weryfikacja integralności plików
Wykrywanie luk w zabezpieczeniach

Ochrona systemu

Kontrola dostępu
Wykrywanie włamań
Poprawki wirtualne

Monitorowanie bezpieczeństwa

Konsola umożliwiająca monitorowanie bezpieczeństwa i zarządzanie nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.