Trend Micro wspiera Shadowserver

Trend Micro przyczynia się do zwiększenia globalnego bezpieczeństwa przez wsparcie finansowe Shadowserver

Autor: Joanna Dąbrowska, Sales Engineer w Trend Micro

Kiedy cyfryzacja świata postępuje, rośnie liczba ataków i zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią. Aby czuć się bezpieczni w tej przestrzeni, musimy rozumieć zagrożenia w sposób wystarczający do zbudowania właściwych mechanizmów ochronnych. Nie byłoby to możliwe bez pracy wielu firm i organizacji, które każdego dnia zdobywają tę bezcenną wiedzę. Jedną z takich organizacji jest Shadowserver. W marcu tego roku organizacja w publicznej informacji zwróciła się o wsparcie finansowe niezbędne do prowadzenia działalności. Firma Trend Micro nie pozostała obojętna – zaoferowała wsparcie finansowe w wysokości 600 000 USD.

Shadowserver

Shadowserver jest organizacją non-profit powołaną w 2004 roku, która współpracuje z wieloma podmiotami na całym świecie. Dostarcza dane o zagrożeniach do 109 CSIRTów krajowych (ang. Computer Security Incident Response Team – Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego) i do ponad 4800 dostawców sieci. Obecnie personel składający się z wielu wolontariuszy i 16 pełnoetatowych pracowników oraz rozbudowana sieć honeypotów, honeyclientów sandboxów i sinkholi, pozwala na skanowanie każdego dnia 713 000 unikalnych próbek malware i ok. 5 mln adresów IP. W repozytoriach Shadowserver składowanych jest ok. 12 petabajtów danych o zagrożenia, w tym ponad 1.25 biliona próbek malware.

Organizacja Shadowserver jest wieloletnim partnerem Trend Micro w walce z cyberprzestępczością. Firmy automatycznie wymieniają się próbkami złośliwego oprogramowania w ramach programu wymiany informacji o zagrożeniach. Celem tych działań jest poprawa ochrony zarówno klientów Trend Micro, jak i subskrybentów Shadowserver na całym świecie.

Wsparcie Trend Micro pozwoli organizacji Shadowserver na migrację do nowego centrum przetwarzania danych, jak i realizacje bieżących działań przez najbliższe 3 lata. Tylko działając razem, możemy uczynić świat bezpieczniejszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.