Trend Micro utrzymuje status lidera w testach NSS Labs

figure-10-440x248Po raz kolejny Trend Micro udowodniło swoją mocną pozycję na rynku zabezpieczeń i rozwiązań do ochrony sieci. Obecnie doceniony został nasz najnowszy produkt – nowej generacji system zapobiegania włamaniom (NGIPS) należącej do Trend Micro firmy TippingPoint. W ubiegłym tygodniu NSS Labs opublikował swój raport z testu zatytułowany „2016 NGIPS Group Test”, w którym system NGIPS uzyskał wynik 99,5% w kategorii skuteczności zabezpieczeń. NSS Labs przyznał naszemu rozwiązaniu prestiżową ocenę „Polecane”, co potwierdza spełnienie wymagań w zakresie skuteczności zabezpieczeń, wydajności i całkowitego kosztu posiadania.

NSS Labs przetestował osiem urządzeń NGIPS i oparł swoje oceny na ich ogólnej skuteczności, wydajności, kosztach, stabilności i niezawodności. Zdaniem naszych klientów wyniki testu potwierdzają zdolność należącego do firmy TippingPoint systemu NGIPS do ochrony krytycznej infrastruktury, danych i aplikacji przed niewykrytymi i nieznanymi zagrożeniami bez wpływu na wydajność sieci i działalność biznesową. Ponadto urządzenie przeszło wszystkie testy stabilności i niezawodności bez zarejestrowania nawet jednego fałszywego alarmu.

Co więcej, w tym roku test NSS Labs obejmował dodatkowo element testowania na żywo. Miał on na celu sprawdzenie poziomu skuteczności poszczególnych produktów w blokowaniu ataków przy użyciu systemu CAWS (ang. Cyber Advanced Warning System) oraz mimowolnie pobranych eksploitów (ang. drive-by). Według NSS Labs test CAWS przechwytuje każdego dnia tysiące podejrzanych adresów URL. Z początkowej próby ponad 2,5 mln nowych podejrzanych adresów URL w teście uwzględniono ponad 2400 mimowolnie pobieranych eksploitów (drive-by), jak również dodatkowe ataki w oparciu o poziom aktywności kryminalnej w świecie przestępczym. TippingPoint przeszedł test z doskonałym wynikiem 99,8%!

NSS Labs to cenione źródło informacji o rynku rozwiązań zabezpieczających. Uzyskana przez nas nota jest kolejnym dowodem integralności, niezawodności i bezpieczeństwa proponowanych przez Trend Micro rozwiązań dla przedsiębiorstw.

Więcej informacji na temat systemu NGIPS firmy TippingPoint można znaleźć na stronie:
http://www.trendmicro.com/us/business/network-security/intrusion-prevention-system/.

Zobacz również:
/2016/08/19/moglo-byc-inaczej-trend-micro-liderem-testow-nss-labs/.

 

Autor:  Michał Jarski, Regional Sales Director CEE, Trend Micro 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.