Znamy zwycięzców ogólnoświatowego konkursu Trend Micro Capture The Flag 2018

Trend Micro ogłosił zwycięzców Capture The Flag 2018 – konkursu, w trakcie którego uczestnicy mają za zadanie wyszukanie luk w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w kilku krytycznych obszarach. Już czwarty rok z rzędu Trend Micro zaprasza zespoły z całego świata do rywalizacji, wzmacniając tym samym umiejętności praktyczne młodych specjalistów z branży.

CTF pomaga uczestnikom w rozwijaniu umiejętności w obszarach, takich jak analiza cyberprzestępczości, ataki ukierunkowane, Internet Rzeczy (IoT), SCADA i open source intelligence (OSINT). Trend Micro co roku organizuje prawie 20 wydarzeń w ramach CTF na całym świecie, które kończy finałowa rozgrywka najlepszych zespołów w Japonii.

„Nasza branża potrzebuje więcej utalentowanych młodych profesjonalistów, którzy chcą rozwijać swoją karierę w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego”, powiedziała Eva Chen, dyrektor generalny Trend Micro. „Jest przepaść między umiejętnościami zdobytymi w trakcie edukacji szkolnej a praktycznym doświadczeniem niezbędnym do ochrony organizacji. Nasze globalne i regionalne imprezy CTF pomagają sprostać temu wyzwaniu poprzez zapewnienie prawdziwego doświadczenia w konkurencyjnym otoczeniu. Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w inicjatywie, a szczególne gratulacje należą się zespołowi 217 za zwycięstwo”.

We wrześniu zakończyła się runda kwalifikacyjna online, a 15-16 grudnia 10 najlepszych zespołów z całego świata stanęło do walki w Tokio w Japonii. Na uwagę zasługuje fakt, że w tegorocznym konkursie na drugim miejscu wśród wszystkich drużyn z całego świata znalazła się ekipa z Polski – zespół p4. Gratulujemy!

Więcej informacji na temat CTF Trend Micro można znaleźć na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.