Już 7 maja nasza drużyna pobiegnie w XII Ekidenie – Maratonie Sztafet. Kontynuujemy w ten sposób „nową świecką tradycję” zaangażowania społecznego Trend Micro. W zeszłym roku z sukcesem wystartowaliśmy w Warsaw Business Run, zbierając w ten sposób pieniądze na nowoczesne protezy. Tym razem chcielibyśmy zawiesić poprzeczkę wyżej, na poziomie maratońskim i to w stylu iście japońskim. Zdobycie numeru startowego dla „Chmurnych Trendsetterów” zależy wyłącznie od Was. Tylko dzięki Wam możemy zebrać 1000 złotych dla Fundacji Synapsis. Dzięki Waszej hojności bieg naszej drużyny może być czymś znacznie więcej niż tylko wyścigiem. Wesprzyj wraz z nami Fundację Synapsis i pomóż tym, którzy potrzebują naszej wspólnej pomocy!
Archiwum miesiąca: marzec 2016
Trend Micro przejmuje TippingPoint
W informacjach prasowych na temat przejęć często pojawiają się takie sformułowania jak „obustronne korzyści” czy „synergia”. Warto jednak podkreślić, że połączenie TippingPoint i Trend Micro jest korzystne nie tylko dla obu podmiotów, lecz także ich klientów.
TippingPoint dostarcza między innymi systemy zapobiegania włamaniom nowej generacji (IPS) oraz zintegrowane zabezpieczenia sieciowe należące do najbardziej cenionych rozwiązań w branży. Wnosi do Trend Micro również doświadczenie w dziedzinie badań i analizy zagrożeń w postaci laboratorium DVLabs, którego funkcją jest dostarczanie informacji o zagrożeniach. Kolejną wyjątkową cechą TippingPoint jest Zero Day Initiative (ZDI). To pierwszy w branży, najbardziej ceniony i mający największy zasięg program wspierający wykrywanie podatności przez niezależnych badaczy. ZDI jest także dorocznym sponsorem konkursu Pwn2Own – najstarszego w branży i najpopularniejszego konkursu hakerskiego, którego uczestnicy identyfikują luki w zabezpieczeniach.
Najnowsze ataki klasy ransomware z polskiej perspektywy
Raport Trend Micro dotyczący ukrytej sieci
Jednym z obszarów naszej działalności, z których jesteśmy najbardziej dumni, są badania tzw. ukrytej sieci (Deep Web) i gospodarki cyberprzestępczego podziemia.
Pod koniec 2012 roku nasz zespół ds. perspektywicznego badania zagrożeń zaczął regularnie publikować artykuły dotyczące tego tematu.
Do dziś w ciągu trzech lat opracowaliśmy ponad 10 raportów badawczych i materiałów uzupełniających dotyczących sieci Deep Web, tzw. kuloodpornego hostingu oraz gospodarki cyberprzestępczego podziemia w Rosji, Chinach, Brazylii, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Niemczech. W przypadku Rosji, Chin i Brazylii zaktualizowaliśmy wyniki badań, aby udokumentować zachodzące zmiany (zrobiliśmy to trzykrotnie dla Rosji i Chin oraz dwukrotnie dla Brazylii).
Bezpłatne webinarium: Ransomware (CryptoLocker)
Cyberprzestępcy często używają złośliwego oprogramowania, a kampanie z jego wykorzystaniem traktują jako łatwe do przeprowadzenia i jednocześnie bardzo skuteczne. W wyniku ich działań dostęp do komputerów użytkowników jest zablokowany dopóki nie zapłacą żądanej przez włamywaczy kwoty. Ataki tego typu są wymierzone nie tylko w zwykłych konsumentów, lecz także w organizacje – mogą prowadzić do poważnych zakłóceń w dostarczeniu usług oraz narażać przedsiębiorców na duże straty.
Bezpieczeństwo zakupów online, czyli Trend Micro dla agencji informacyjnej Newseria
Niedawno miałem okazję udzielić wypowiedzi agencji informacyjnej Newseria. Opowiadałem o najczęstszych zagrożeniach, jakie niosą za sobą zakupy online, a także o prognozach dotyczących cyberprzestępczości w 2016 roku.
Zapraszam do obejrzenia krótkich nagrań z moją wypowiedzią:
- Nawet 80 proc. Polaków kupuje prezenty przez internet. To czas żniw dla cyberprzestępców
- Rośnie liczba wymuszeń online i ataków na urządzenia mobilne. W 2016 roku cyberprzestępczość nie spadnie
Autor: Michał Jarski, Regional Sales Director CEE, Trend Micro