Trend Micro przejmuje TippingPoint

iStock_000014901826Large-440x440W informacjach prasowych na temat przejęć często pojawiają się takie sformułowania jak „obustronne korzyści” czy „synergia”. Warto jednak podkreślić, że połączenie TippingPoint i Trend Micro jest korzystne nie tylko dla obu podmiotów, lecz także ich klientów.

TippingPoint dostarcza między innymi systemy zapobiegania włamaniom nowej generacji (IPS) oraz zintegrowane zabezpieczenia sieciowe należące do najbardziej cenionych rozwiązań w branży. Wnosi do Trend Micro również doświadczenie w dziedzinie badań i analizy zagrożeń w postaci laboratorium DVLabs, którego funkcją jest dostarczanie informacji o zagrożeniach. Kolejną wyjątkową cechą TippingPoint jest Zero Day Initiative (ZDI). To pierwszy w branży, najbardziej ceniony i mający największy zasięg program wspierający wykrywanie podatności przez niezależnych badaczy. ZDI jest także dorocznym sponsorem konkursu Pwn2Own – najstarszego w branży i najpopularniejszego konkursu hakerskiego, którego uczestnicy identyfikują luki w zabezpieczeniach.

Trend Micro jest z kolei twórcą wielu nagradzanych produktów, takich jak OfficeScan, Deep Discovery i Deep Security, które chroniącą przed lukami w zabezpieczeniach i zapobiegają eksploitom. W obszarze badań i analizy zagrożeń warto z kolei wymienić laboratorium TrendLabs i zespół ds. perspektywicznego badania zagrożeń (FTR).

Nie wszyscy wiedzą, że w ramach Trend Micro działa również zespół specjalizujący się w wyszukiwaniu luk w zabezpieczeniach, który w 2015 r. zgłosił i naprawił ponad 50 podatności (w tym 11 luk powiązanych z atakami typu zero-day). Nasza oferta obejmuje też Trend Micro™ Smart Protection Network™, jedną z pierwszych w branży opartych na chmurze sieci ochrony przed zagrożeniami.

Przejecie TippingPoint przez Trend Micro oraz integracja mocnych stron obu podmiotów pozwoli stworzyć niezrównaną ofertę produktów zapewniających zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami. Obecnie dysponujemy najlepszymi na rynku możliwościami badania zagrożeń na każdym etapie ataku. Mamy też wspólny program badania luk w zabezpieczeniach i wymiany informacji, w ramach którego wykryto więcej luk, niż to się udało jakiemukolwiek innemu podmiotowi z branży. Analizę zagrożeń, badanie luk i produkty łączy nasza sieć Smart Protection Network™.

Dzięki wspólnej wiedzy na temat ataków i luk w zabezpieczeniach nasza oferta będzie zapewniać niezrównaną ochronę, aby jeszcze szybciej chronić klientów przed nowymi atakami i udostępniać im szersze, skuteczniejsze zabezpieczenia w oparciu o rozszerzone badania luk.

Wszyscy jesteśmy ciekawi, co przyniesie przyszłość po rozpoczęciu tego nowego rozdziału naszej historii. Wstęp zostanie napisany w przyszłym tygodniu w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada), gdzie ZDI – już jako część Trend Micro – będzie gospodarzem dorocznego konkursu Pwn2Own.

Autor: Michał Jarski, Regional Sales Director CEE, Trend Micro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.