Wypełnienie wymogów ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa to niebanalne wyzwanie dla wielu przedsiębiorstw i instytucji, dla tych, którzy są operatorami usług kluczowych i podlegają wymogom Ustawy. Wyzwanie zarówno organizacyjne, technologiczne, regulacyjne, jak i ludzkie. Większość podmiotów podlegających wymogom ustawy podjęła już szereg działań i projektów wdrożeniowych, ale to jest nadal trudna droga, którą trzeba dalej podążać. Współpraca wewnątrzsektorowa i międzysektorowa była głównym tematem drugiego zdalnego spotkania przygotowującego do „KSC Forum”. Dyskutowano o związanych z nią wyzwaniach, formach jej praktycznej realizacji oraz wynikających z niej korzyściach.
Czytaj dalejArchiwum miesiąca: sierpień 2020
Jak szkolić zdalnych pracowników w zakresie cyberbezpieczeństwa?
Kilka miesięcy temu lockdown zmusił większość pracowników do pozostania w domach. Przedsiębiorstwa musiały szybko dostosować się do nowych realiów i wprowadziły zmiany, które w wielu przypadkach mogą zostać utrzymane, ponieważ praca w różnych lokalizacjach (tzw. rozproszone środowiska pracy) staje się standardem. Wiążą się z tym poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa informatycznego. Pracownicy są często uważani za najsłabsze ogniwo łańcucha zabezpieczeń w przedsiębiorstwie. Czy staną się jeszcze większym problemem, pracując z domu?
Czytaj dalejCoś więcej niż tylko punkty końcowe — Dlaczego firmy wybierają rozwiązania XDR do kompleksowego wykrywania zagrożeń i reagowania na nie?
Punkty końcowe (ang. endpoint) są częstym celem ataków na korporacyjne środowiska informatyczne. Menedżerowie działów bezpieczeństwa coraz częściej są jednak zmuszeni chronić dane w całym przedsiębiorstwie — w chmurze, urządzeniach Internetu rzeczy (IoT), skrzynkach poczty elektronicznej i na lokalnych serwerach. Podczas wieloetapowych ataków cyberprzestępcy mogą migrować z jednego środowiska do drugiego, a nawet ukrywać się między warstwami. Dlatego warto mieć całościowy wgląd w sytuację, pozwalający skuteczniej wykrywać zagrożenia i sprawniej na nie reagować.
Czytaj dalejDyrektor generalna Trend Micro wśród 100 najlepszych dyrektorów 2020 roku miesięcznika CRN
Eva Chen, współzałożycielka i dyrektor generalna Trend Micro, znalazła się na prestiżowej liście miesięcznika CRN® uhonorowującej 100 najlepszych dyrektorów w 2020 roku w sektorze technologii informatycznych.
Czytaj dalej