Trend Micro z Amazon Web Services

Dwukierunkowa współpraca Trend Micro z Amazon Web Services

Autor: Michał Przygoda – Sales Engineer w Trend Micro Polska

Listopad br. był miesiącem intensywnego zacieśniania współpracy pomiędzy Trend Micro i Amazon Web Services. Z jednej strony rozszerzyliśmy możliwości usługi AWS Network Firewall w zakresie wykrywania zagrożeń w warstwie sieciowej, z drugiej zintegrowaliśmy się z nową usługą oferowaną przez AWS – AWS Gateway Load Balancer (GWLB), która ułatwia wdrożenie, skalowanie i zarządzanie rozwiązaniami firm trzecich.

Dwukierunkowa współpraca

AWS Network Firewall to usługa, która ma za zadanie zapewnienie podstawowego poziomu bezpieczeństwa dla sieci prywatnych (VPC – Virtual Private Cloud). Jako partner, Trend Micro wszystkim użytkownikom usługi AWS Network Firewall umożliwiło zaimportowanie i uruchomienie w ramach usługi części sygnatur wykorzystywanych przez rozwiązanie Cloud One Network Security (TippingPoint). Dzięki sygnaturom Cloud One Network Security użytkownicy usługi AWS Network Firewall mogą podnieść poziom ochrony swoich zasobów bez ponoszenia dodatkowych kosztów – możliwość skorzystania z sygnatur Trend Micro jest bezpłatna.

Ponadto, umożliwiliśmy integrację rozwiązania Cloud One Network Security z nowo wprowadzoną usługą AWS Gateway Load Balancer (GWLB), która ułatwia wdrożenie, skalowanie i zarządzanie urządzeniami wirtualnymi firm trzecich. Integracja z GWLB umożliwia klientom możliwość korzystania z rozwiązań zaufanych dostawców – takich jak np. Trend Micro – w sposób umożliwiający automatyczne skalowanie oraz udostępnianie funkcjonalności bezpieczeństwa w modelu as-a-service.

AWS Network Firewall

Ponieważ cyfrowa transformacja przyspiesza na całym świecie, firmy zastanawiają się nad tym, jak strategicznie chronić swoje środowiska chmury, zachowując jednocześnie skalowalność i ciągłość działania biznesu. Trend Micro stale pracuje nad zapewnieniem łatwych w zarządzaniu, skalowalnych rozwiązań bezpieczeństwa w chmurze, aby wspierać klientów AWS, jako Partner AWS Advanced Technology.

Technologia analityczna znana z rozwiązań Cloud One Network Security (TippingPoint) będzie mogła być wykorzystana w celu analizy ruch pod kątem niebezpiecznych aktywności, dzięki czemu zapora sieciowa AWS będzie w stanie zatrzymać zagrożenia, zanim dosięgną one właściwego celu ataku. AWS i Trend Micro oferują wspólnie prostą, skalowalną usługę z niezawodną ochroną, która nie wymaga żadnego zarządzania infrastrukturą.

Trend Micro oferuje kompleksowe rozwiązania bezpieczeństwa w chmurze hybrydowej, które upraszczają ochronę danych biznesowych w środowiskach AWS. Obejmuje to dodatkowe zabezpieczenia sieciowe, jak również ochronę dla usług natywnych w chmurze, magazynów plików czy aplikacji wykorzystujących usługi typu serverless. Inteligentna analiza zagrożeń Trend Micro będzie dostępna dla klientów AWS Network Firewall za darmo.

AWS Gateway Load Balancer

W dzisiejszych realiach ekonomicznych firmy szybko migrują swoją infrastrukturę do modelu chmury hybrydowej, aby sprostać wymaganiom pracy zdalnej. Jak stwierdzono w niedawnym raporcie Gartnera: Dynamiczny charakter chmury wymaga od rozwiązań bezpieczeństwa automatycznego dostosowywania się do środowiska, które mają za zadanie ochraniać. Trend Micro Cloud One Network Security w połączeniu z GWLB zapewni ochronę, która pasuje do dynamicznej natury chmury.

Zespoły bezpieczeństwa wykorzystujące usługę GWLB oraz rozwiązania Trend Micro mogą czerpać korzyści z wysokiej dostępności, skalowalności i równoważenia obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich funkcji bezpieczeństwa i zalet produktu.

W miarę jak firmy przenoszą swoją infrastrukturę do chmury, szukają sposobów na łatwe skalowanie i zarządzanie urządzeniami zabezpieczającymi w swoich topologiach sieciowych – powiedział Mayumi Hiramatsu, wiceprezes Amazon EC2 Networking, Amazon Web Services, Inc. – Trend Micro jest partnerem technologicznym AWS Advanced Technology z wieloletnią historią dostarczania rozwiązań bezpieczeństwa, które pomagają klientom w realizacji ich części modelu współodpowiedzialności. AWS Gateway Load Balancer z rozwiązaniem zabezpieczającym Trend Micro jest obecnie dostępny dla ponad 290 000 aktywnych nabywców w AWS Marketplace i może pomóc naszym wspólnym klientom spełnić ich potrzeby w zakresie bezpieczeństwa sieci w chmurze.

Aby dowiedzieć się więcej o współpracy AWS i Trend Micro Cloud One, odwiedź stronę: https://www.trendmicro.com/aws.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.