Forrester: Trend Micro z najwyższą oceną dla rozwiązań XDR

W najnowszym raporcie Forrester New Wave, dotyczącym dostawców systemów rozszerzonego wykrywania i reagowania (XDR), firma Trend Micro Incorporated została wskazana jako jeden z dwóch liderów rynku. Trend Micro uzyskało najwyższą ocenę bieżącej oferty produktów, w tym dla platformy Trend Micro Vision One. 

Pełny obraz środowiska IT

„Obecnie analitycy ds. bezpieczeństwa muszą realizować wiele obciążających zadań, których celem jest zidentyfikowanie krytycznych zagrożeń i ograniczenie długofalowych skutków ataków” – powiedziała Wendy Moore, wiceprezes ds. marketingu produktów w Trend Micro. „Jednak bardzo często pojawiają się sytuacje, w których nadmierna liczba generowanych alertów ogranicza widoczność i uniemożliwia podjęcie właściwych działań. W odpowiedzi na te wyzwania opracowaliśmy ujednoliconą platformę, która pozwala na kontrolę całego środowiska. Dlatego niezmiernie nas cieszy, że w niezależnej analizie przygotowanej przez firmę Forrester zostaliśmy uznani za lidera rynku”.

Firma Forrester analizowała ofertę czternastu producentów. Platforma XDR opracowana przez Trend Micro uzyskała wyróżniające oceny w siedmiu spośród dziesięciu kategorii:

  • Widoczność
  • Wykrywanie
  • Analiza problemów
  • Architektura produktu
  • Wyszukiwanie zagrożeń
  • Bezpieczeństwo produktu
  • Wizja produktu

Wśród cytowanych w raporcie opinii klientów pojawia się między innymi stwierdzenie, że „możliwość uzyskania pełnego obrazu środowiska z poziomu istniejącego systemu zabezpieczeń to wyjątkowa i niezwykle ważna funkcja”. Według autorów raportu rozwiązanie idealnie nadaje się dla przedsiębiorstw, które poszukują niezawodnego i łatwego w obsłudze rozwiązania. Organizacje, w których niezbędna jest integracja danych telemetrycznych pochodzących z tradycyjnych narzędzi zabezpieczających i sprawne mechanizmy obsługi alertów odniosą wiele korzyści dzięki współpracy z firmą Trend Micro.

Znacznie więcej niż inne systemy

Platforma Trend Micro Vision One oferuje znacznie więcej możliwości niż inne systemy XDR i wcześniejsze rozwiązania EDR. Rozwiązanie uwzględnia dane pochodzące z poczty elektronicznej, urządzeń końcowych, serwerów, zasobów w chmurze i sieci. Produkt wykorzystuje zaawansowane mechanizmy analizy danych z różnych systemów bezpieczeństwa korelując je w ramach globalnego systememu wykrywania zagrożeń stworzonego przez Trend Micro. W rezultacie zgłaszana jest mniejsza liczba alertów, za to odznaczają się one większą wiarygodnością. Wszystkie funkcje są dostępne w ramach jednej platformy.

Istnieje również możliwość integracji platformy z narzędziami typu SIEM (systemami do zarządzana informacjami i zdarzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa) i SOAR (systemami koordynacji, automatyzacji i reagowania), a także usługą Azure Active Directory, co jest dodatkową korzyścią dla klientów.

Raport New Wave to kolejna tegoroczna publikacja firmy Forrester, w której pozytywnie oceniono produkty Trend Micro, m.in. platformę Vision One. Analitycy firmy Forrester uznali Trend Micro za lidera w raporcie The ForresterWave™: Enterprise Email Security, Q2 2021 dotyczącym zabezpieczeń korporacyjnej poczty elektronicznej oraz w raporcie The ForresterWave™:Endpoint Security Software as a Service, Q2 2021 dotyczącym zabezpieczeń punktów końcowych opartych na rozwiązaniach SaaS. Oba opracowania zostały opublikowane w II kwartale 2021 r. W odrębnym raporcie Total EconomicImpact™ przygotowanym przez Forrester Consulting na zlecenie Trend Micro stwierdzono, że przewidywany zwrot z inwestycji w przypadku zastosowania platformy Trend Micro Cloud One może wynieść nawet 188% w ciągu trzech lat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.