Trend Micro uruchamia inicjatywę Cyber Academy, cykl kursów edukacyjnych dla dzieci

Trend Micro Incorporated, światowy lider w dziedzinie cyberzabezpieczeń, poinformował, że w tym miesiącu rusza nowa inicjatywa pod nazwą Trend Micro Cyber Academy, która zapewnia nauczycielom i rodzicom kompleksowy zestaw  narzędzi do edukacji dzieci w zakresie bezpieczeństwa w Internecie. Inicjatywa Cyber Academy jest częścią programu edukacyjnego Internet Safety for Kids and Families (Bezpieczeństwo w Internecie dla dzieci i rodzin). W jej ramach zostanie udostępniona seria lekcji opartych na animowanych filmach wideo i dodatkowych materiałach edukacyjnych przygotowanych w taki sposób, aby maksymalnie zaangażować dzieci do zabawy i poprawy swoich umiejętności cyfrowych.

„Chociaż dziś Internet stanowi dla dzieci ogromne wsparcie, zarówno w kontekście naukowym jak i społecznym, to nadal musimy pamiętać o kształtowaniu umiejętności bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z niego” — powiedziała Lynette Owens, dyrektor globalny ds. programu Internet Safety for Kids & Families w firmie Trend Micro. „Naszym celem przez ostatnie 13 lat było rozwinięcie wśród dzieci umiejętności cyfrowych tak wcześnie, jak to możliwe. Wierzymy, że są one niezbędne dla ich dobrostanu i przyszłego sukcesu”.

Jak wynika z badań z początku 2021 r., podczas pandemii dzieci podwoiły czas spędzany przed ekranami monitorów i są bardziej niż kiedykolwiek wcześniej narażone na zagrożenia online, takie jak kontakt z treściami dla dorosłych, phishing i oszustwa. Umiejętności cyfrowe są niezbędne, aby pomóc dzieciom uniknąć zagrożeń dla ich prywatności i bezpieczeństwa oraz nauczyć je rozpoznawać, co w sieci jest godne zaufania, a co nie.  Jednocześnie Internet daje dzieciom ogromne możliwości, a 63% rodziców uważa, że korzystnie wpłynął na społeczny i emocjonalny dobrostan ich dzieci.  Umiejętność posługiwania się technologią cyfrową pomaga dzieciom uświadomić sobie korzyści płynące z technologii, jednocześnie dbając o to, by była ona dla nich bezpieczna i pozytywna.

Inicjatywa Cyber Academy, skierowana do dzieci w wieku 7-10 lat, będzie początkowo składać się z pięciu lekcji dotyczących bezpieczeństwa w Internecie, które skupią się na hasłach, dwuskładnikowym uwierzytelnianiu, bezpieczeństwie, prywatności i zdrowych nawykach. Lekcje te mogą być prowadzone na żądanie przez nauczyciela w klasie lub opiekuna w domu w ciągu zaledwie 10-15 minut i są oferowane całkowicie bezpłatnie. Kolejne lekcje, które zostaną opublikowane w nadchodzących miesiącach, będą dotyczyć takich tematów jak cyberprzemoc, umiejętność korzystania z mediów i zarządzanie czasem spędzanym przed ekranem monitora.

„W najbliższym czasie wszystkie lekcje i materiały Cyber Academy dostępne będą również w języku polskim. Wierzymy, że skorzystają z nich zarówno nauczyciele klas I-IV, jak i rodzice, którym zależy na bezpieczeństwie dzieci w Internecie, a do tej pory nie mieli takich narzędzi” – dodaje Anna Falkowska, wolontariuszka programu Internet Safety for Kids & Families w Polsce.

Każda lekcja obejmuje:

  • 3-minutowe animowane wideo
  • przewodnik konwersacyjny z pytaniami i odpowiedziami dla dzieci
  • quiz w aplikacji Kahoot! w celu sprawdzenia zdobytej wiedzy
  • arkusz ćwiczeń do pobrania jako zadanie domowe
  • dodatkowe materiały dla rodziców, opiekunów i nauczycieli

Od ponad dziesięciu lat inicjatywa Trend Micro Internet Safety for Kids & Families zajmuje się często zaniedbywaną kwestią bezpieczeństwa cybernetycznego, jaką jest edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialności w życiu cyfrowym. Ponieważ wyzwanie to stało się jeszcze bardziej naglące podczas pandemii Covid-19, firma jest zaangażowana w poprawę bezpieczeństwa dzieci i świadomości w cyberprzestrzeni.

Informacje o firmie Trend Micro

Trend Micro, światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń cybernetycznych, nie ustaje w wysiłkach ukierunkowanych na zwiększenie bezpieczeństwa wymiany informacji cyfrowych. Platforma cyberbezpieczeństwa Trend Micro jest rozwijana od dziesięcioleci z wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa, globalnego systemu informacji o zagrożeniach i ciągle wprowadzanych innowacji. Chroni ona setki tysięcy przedsiębiorstw i miliony użytkowników indywidualnych korzystających ze środowisk chmurowych, sieci, różnych urządzeń i punktów końcowych. Platforma ta, oferowana przez lidera w dziedzinie cyberbezpieczeństwa chmur i systemów korporacyjnych, udostępnia bogaty zestaw zaawansowanych technik obrony przed zagrożeniami, zoptymalizowanych z myślą o takich środowiskach, jak AWS, Microsoft i Google. Zapewnia centralną widoczność, która pozwala szybciej i skuteczniej wykrywać zagrożenia i na nie reagować. Firma Trend Micro, która zatrudnia 7000 pracowników w 65 krajach, pomaga przedsiębiorstwom w uproszczeniu i zabezpieczeniu połączonego świata. www.TrendMicro.com.

Informacje o inicjatywie Trend Micro Internet Safety for Kids & Families

Program Internet Safety for Kids and Families (ISKF) firmy Trend Micro został uruchomiony, aby pomóc dzieciom na całym świecie stać się wspaniałymi obywatelami cyfrowymi.  Celem programu ISKF, uruchomionego w 2008 roku, jest umożliwienie dzieciom korzystania z Internetu w bezpieczny, pozytywny i produktywny sposób poprzez programy edukacyjne, kluczowe partnerstwa i szeroki zakres materiałów dla społeczności.  Do tej pory program dotarł do prawie 3 milionów dzieci, rodziców i nauczycieli w 20 krajach.  Więcej informacji, a także wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, narzędzia i porady można znaleźć na stronie: https://internetsafety.trendmicro.com.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.