Ponad tysiąc pracowników Trend Micro odwiedziło szkoły w Vancouver

Pożegnanie starego i powitanie nowego roku to nie tylko okazja do podsumowań oraz wyznaczania nowych celów. Dla Trend Micro to przede wszystkim okazja do inspirujących spotkań i integracji, a także do pomocy innym. Co roku pracownicy firmy biorą udział w akcji, która ma na celu m.in. edukowanie w zakresie cyberbezpieczeństwa. W tym roku ponad 1000 osób w charakterystycznych czerwonych strojach odwiedziło dwie szkoły w Vancouver.

Safety for Kids i wspólne zajęcia w terenie
Pracownicy Trend Micro podzielili się na grupy i tłumnie udali się do dwóch szkół w centrum Vancouver. Na wolontariuszy oczekiwali uczniowie z Lord Strathcona Community School i Grandview Elementary School. Podczas jednego dnia udało się wdrożyć trzy inspirujące programy dla młodzieży:

Internet Safety for Kids, który ma na celu nauczenie dzieci i młodzieży bezpiecznego korzystania z Internetu,
Światowe Targi, które umożliwiają najmłodszym udział w sesjach internetowych prowadzonych przez pracowników Trend Micro z całego świata,
Wspólne prace ogrodowe, podczas których dzieci szykują pyszną zupę z produktów sadzonych w ogrodzie przez pracowników Trend Micro.

 

Wsparcie finansowe dla uczniów
Wizyta wolontariuszy to nie tylko edukacja i wspólna praca, to również wsparcie finansowe dla uczniów. Dzięki hojności pracowników udało się uzbierać po 33 000 CAD dla każdej ze szkół biorących udział w tegorocznej edycji programu.

Nasz najważniejszy cel – radość, uśmiech i wspólne zaangażowanie – został zrealizowany w 100%. Cieszy nas, że możemy mieć swój udział w edukacji i wspieraniu rozwoju najmłodszych. Inicjatywa, jaką podejmujemy rok rocznie w Trend Micro, pozwala wierzyć, że mamy realną szansę wspierać nie tylko największe firmy w zakresie cyberbezpieczeństwa, ale również świadomie kształtować najmłodsze pokolenia. To one są naszą przyszłości – podsumowuje Anna Falkowska, Marketing Manager Poland & Eastern Europe w Trend Micro.

Kolejne inspirujące spotkanie już za rok. Kogo tym razem odwiedzą wolontariusze Trend Micro?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.