Trend Micro dołącza do inicjatywy No More Ransom

Trend Micro przystąpiło do projektu No More Ransom (NMR), którego celem jest walka z atakami ransomware. Dołączyliśmy do inicjatywy jako partner stowarzyszony – aby pomóc ofiarom ataków ransomware udostępniliśmy swoje narzędzia do odszyfrowywania szkodliwego oprogramowania.

W Trend Micro na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo naszych klientów. Jednocześnie, misja firmy zobowiązuje nas do działań, dzięki którym świat stanie się bezpieczniejszym miejscem dla każdego użytkownika Internetu. Wierzymy, że partnerstwo publiczno-prywatne zwiększy skuteczność walki z naszym wspólnym wrogiem – szkodliwym oprogramowaniem. Dla społeczności specjalistów ds. zabezpieczeń projekty takie jak NMR stanowią znakomitą okazję, aby połączyć siły na rzecz zapewnienia użytkownikom internetu lepszej ochrony oraz ich skutecznego edukowania w zakresie tych wyjątkowo szkodliwych i coraz bardziej agresywnych działań.

Trend Micro nawiązało współpracę z przedsiębiorstwami prywatnymi i instytucjami publicznymi, włącznie z Europolem, które połączyły swoje zasoby, wiedzę i zaoferowały swój czas w celu walki z cyberprzestępczością na całym świecie. W ramach tej współpracy będziemy udostępniać zgromadzone przez naszą firmę dane dotyczące zagrożeń organom ścigania, tak aby ułatwić im wykrywanie i zatrzymywanie cyberprzestępców. Jako partner stowarzyszony NMR, będziemy oferować wsparcie w efektywnym edukowaniu użytkowników Internetu i udostępniać odpowiednie narzędzia zabezpieczające zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom.

Partnerstwo publiczno-prywatne ma ogromne znaczenie w walce z atakami ransomware, które umożliwiają cyberprzestępcom blokowanie systemów i okradanie ofiar. Organizacje z całego świata wyspecjalizowane w cyberbezpieczeństwie podejmują wspólne działania na rzecz edukacji użytkowników w zakresie ochrony przed ransomware. Udostępniają im też narzędzia, m.in. firmy Trend Micro, do odszyfrowywania plików na zainfekowanych urządzeniach.

Inicjatywa NMR zgromadziła ponad 30 partnerów z sektora publicznego i prywatnego. Udostępniają oni sobie nawzajem narzędzia oraz zgromadzone informacje o zagrożeniach. Pomagają organom ścigania we wspieraniu ofiar oraz doprowadzeniu sprawców ataków ransomware przed wymiar sprawiedliwości. Celem programu jest nie tylko pomoc w usuwaniu skutków takich ataków, ale również edukacja użytkowników, która ułatwi im uniknięcie podobnych zagrożeń. Jak dotąd, inicjatywa NMR pomogła w odszyfrowaniu urządzeń blisko sześciu tysiącom ofiar.

Więcej informacji o zaangażowaniu Trend Micro w inicjatywę No More Ransom można znaleźć pod adresem: www.nomoreransom.org.

Autor: Anna Falkowska, Marketing Manager Poland and Eastern Europe, Trend Micro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.