Trend Micro wspiera i pomaga nie tylko w temacie cyberbezpieczeństwa – projekt Building a Future

Żyjemy w czasach pełnych ogromnej presji z różnych stron. Nie wszyscy radzą sobie w tej trudnej sytuacji, nie wszyscy mają tyle samo szczęścia w życiu, dlatego warto otworzyć się, zaangażować i dać z siebie więcej innym. Dotyczy to w szczególności pomocy nowym pokoleniom, które będą kształtować naszą przyszłość.
Dlatego jesteśmy tak dumni z ponad tysiąca naszych pracowników, którzy w ramach tegorocznej, czwartej edycji projektu Trend Micro Building a Future („Budowanie przyszłości”) pomogli w ubiegłym tygodniu dwóm szkołom w Orlando.

Poczucie odpowiedzialności społecznej

Społeczna odpowiedzialność biznesu to element naszego DNA, określający kim jesteśmy. Nasza firma została utworzona ponad 27 lat temu z zamiarem świadczenia usług, które przyniosą korzyści społeczeństwu. Chcieliśmy, aby firmy i użytkownicy indywidualni mogli bezpiecznie udostępniać informacje i komunikować się między sobą w Internecie. Cel ten jest dla nas cały czas aktualny. Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie szanujemy środowisko naturalne, pomagamy tym, którzy mieli mniej szczęścia oraz inwestujemy w młode pokolenia i naszą wspólną przyszłość.

Przez wszystkie te lata realizowaliśmy projekty na rzecz społeczności, w których żyjemy i pracujemy. Dotyczyły one wielu obszarów – od budowy domów dla pokrzywdzonych przez los na Filipinach, po programy Give and Match wspierające inicjatywy społeczne na całym świecie. W dziedzinie cyberbezpieczeństwa dokładamy wszelkich starań, aby nasze komunikaty docierały do jak największej grupy odbiorców. Obecnie realizujemy takie kampanie jak dotowanie produktów dla niezamożnych rodzin na Tajwanie czy długofalowy program „Internet bezpieczny dla dzieci i rodzin” (teraz na całym świecie!).

Zasady, które głosimy, realizujemy w praktyce. Połowa pracowników Trend Micro w Europie wykorzystuje alternatywne środki transportu, dzięki czemu znaleźliśmy się w rankingu Dow Jones Sustainability World Index.

Czwarty rok z rzędu

Co wydarzyło się w tym roku? W ramach projektu Building a Future pomogliśmy szkołom podstawowym Sadler i Pinewood w Orlando na Florydzie. Wolontariusze wyremontowali i odmalowali budynki, odnowili boiska sportowe, zorganizowali miejsca do nauki na świeżym powietrzu, ustawili ławki zachęcające do czytania i posadzili krzewy. Dzięki naszej pomocy szkoły stały się bezpiecznym miejscem, w którym dzieci mogą realizować swój potencjał.

Ponadto w ramach pomocy rodzicom i nauczycielom nasi wolontariusze podarowali szkołom artykuły szkolne i zebrali dodatkowe środki finansowe na wsparcie obu szkół. Poprzednie akcje Trend Micro (w ubiegłym roku w centrum edukacyjnym Grand Avenue Primary Learning Center w Orlando, a w 2015 r. w kampusach Independent School District w Dallas) przyniosły znakomite rezultaty.

Firma, która poświęca swój czas i zasoby na cele związane z odpowiedzialnością społeczną biznesu, niczego nie traci. Inwestujemy w naszą wspólną przyszłość!

Ze zdjęcia pozdrawia nasz polski zespół razem z CEO i współzałożycielką Trend Micro, Evą Chen – to była wyjątkowa akcja!

Autor: Anna Falkowska, Marketing Manager Poland and Eastern Europe w Trend Micro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.