Trend Micro TippingPoint liderem zestawienia Magiczny Kwadrant Gartnera 2017

Dzięki rozwiązaniu TippingPoint Trend Micro zostało Liderem w Magicznym Kwadrancie Gartnera 2017 dla usług wykrywania zagrożeń oraz systemów zabezpieczających. Platforma TippingPoint została również uznana przez ekspertów NSS Labs za rekomendowane narzędzie do ochrony przed cyberzagrożeniami, ze skutecznością na poziomie 99,5%.

Trend Micro TippingPoint 7600NX to samodzielny system zapobiegania włamaniom nowej generacji o przepustowości 100 Gb/s. Nowy członek rodziny rozwiązań Trend Micro został zaprojektowany specjalnie dla centrów przetwarzania danych i przedsiębiorstw, których środowiska są obciążone ruchem o dużym natężeniu i potrzebują wewnętrznego zabezpieczenia działającego w czasie rzeczywistym, mogącego sprostać coraz wyższym wymaganiom.

Wielu naszych klientów to usługodawcy z branży telekomunikacyjnej i duże przedsiębiorstwa, których sieci obsługują ogromny ruch danych. Takie firmy nie mogą sobie pozwolić na wąskie gardła, które zakłócałyby funkcjonowanie systemów handlu elektronicznego, wideokonferencji i innych kluczowych aplikacji. Tym bardziej, nie mogą dopuścić do tego, aby szkodliwe oprogramowanie dostało się do systemu i uszkodziło dane o znaczeniu krytycznym. Potrzebują rozwiązań, które pomogą im w powstrzymaniu cyberataków oraz określeniu priorytetów działań.

TippingPoint 7600NX został zaprojektowany z myślą o rozwiązaniu tych problemów.

• Zapewnia kontrolę ruchu sieciowego o przepustowości 100 Gb/s przy minimalnych opóźnieniach. Chroni infrastrukturę o znaczeniu krytycznym oraz dane i aplikacje podatne na ataki, nie zmniejszając wydajności sieci.
• Łączy głęboką inspekcję pakietów, ocenę reputacji zagrożeń i zaawansowaną analizę szkodliwego oprogramowania, co pozwala na skuteczne wykrywanie i blokowanie znanych, niewykrytych i nieznanych zagrożeń w wielu środowiskach.
• Wykorzystuje dane dotyczące luk w zabezpieczeniach, zgromadzone w ramach naszego programu Zero Day Initiative, dzięki czemu po wykryciu luki odpowiednie poprawki zabezpieczające są udostępniane bez opóźnień.

Klienci mogą również, korzystając z naszej funkcji Enterprise Vulnerability Remediation (eVR), zoptymalizować swój profil zabezpieczeń poprzez zaimportowanie skanów luk w zabezpieczeniach do rozwiązania TippingPoint Security Management System oraz ich odwzorowanie na filtry Digital Vaccine®. Pozwala to na natychmiastowe podjęcie odpowiednich działań. To skuteczne narzędzie ułatwia zespołom ds. zabezpieczeń informatycznych wybór właściwego sposobu zabezpieczenia luki. Może on polegać na aktualizacji odpowiedniego zasobu, zaplanowaniu czasu instalacji poprawki lub – jeśli dostawca oprogramowania nie udostępnił aktualizacji – na włączeniu filtra Digital Vaccine. Takie rozwiązanie pozwala naszym klientom utrzymać integralność systemów w każdym przypadku, niezależnie od wybranej ścieżki postępowania.

Oprócz rozwiązania 7600NX, dodaliśmy do naszej oferty również 7540NX, który umożliwia kontrolę ruchu sieciowego o przepustowości 40 Gb/s. Więcej informacji o rozwiązaniach TippingPoint 7600NX i 7540NX można znaleźć pod linkiem:
http://www.trendmicro.com/cloud-content/us/pdfs/business/datasheets/ds-tp-next-genips-quick-specs-20161024us.pdf

Pełny raport: Magiczny Kwadrant Gartnera 2017 dla usług wykrywania zagrożeń oraz systemów zabezpieczających dostępny jest na stronie:
http://www.trendmicro.com/us/business/cyber-security/gartner-idps-report/

Autor: Bartłomiej Wodziński – Regional Account Manager w Trend Micro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.