Trend Micro liderem magicznego kwadrantu Gartnera

GartnerPrzez trzynaście ostatnich lat Trend Micro jest liderem wśród dostawców platform zabezpieczeń punktów końcowych w rankingu Gartnera Magic Quadrant. Jest to dla nas wyjątkowy powód do dumy.

W raporcie tym dostawcy rozwiązań technologicznych otrzymują tytuły opisujące ich pozycję w konkretnych obszarach rynku w czterech odrębnych grupach: „liderów”, „rzucających wyzwanie”, „wizjonerów” i „graczy niszowych”. Według raportu liderzy to „producenci, którzy w zrównoważony sposób inwestują w rozwój i uzyskują coraz lepsze wyniki w każdej z kategorii dotyczących zarówno wizji, jak i jej realizacji. Tworzone przez nich narzędzia służące do obrony przed zaawansowanym złośliwym oprogramowaniem, ochrony danych i/lub zarządzania, podnoszą poprzeczkę dla wszystkich produktów na rynku i wpływają na kierunek rozwoju branży”.

W ostatnim czasie przeprowadziliśmy istotne inwestycje i wprowadziliśmy ważne ulepszenia w naszym zestawie narzędzi chroniących środowisko pracy użytkownika systemu IT. Są to przede wszystkim funkcje kontroli aplikacji, wykrywania zaawansowanego, złośliwego oprogramowania nie tylko na dysku, ale także w pamięci operacyjnej urządzenia, techniki rozpoznawania ataków o nieznanej uprzednio strukturze i funkcje reagowania na incydenty. Jednocześnie zadbaliśmy o jego efektywność i elastyczność oraz uproszczenie procesu wdrażania i zarządzania. Wszystko po to, aby realizowane przy użyciu naszych narzędzi bezpieczeństwo IT było skuteczne, a jednocześnie w żaden sposób nie utrudniało pracy użytkownikom.

Rozwiązania Trend Micro oparte są na koncepcji wielowarstwowego, zintegrowanego systemu zabezpieczeń, dzięki czemu zmniejszają ryzyko, chronią reputację firm i ułatwiają spełnienie wymogów w zakresie zgodności z regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa. Odpowiadając na coraz bardziej złożony charakter nowych zagrożeń, firma Trend Micro opracowała rozwiązania wyposażone w narzędzia analityczne oraz wiele warstw zabezpieczeń, które korzystają z aktualizowanych w czasie rzeczywistym informacji pochodzących z całego świata. Pozwala to na szybsze wykrywanie większej gamy zagrożeń i zapobieganie kryzysom obniżającym wydajność pracy systemów użytkownika.

Zachęcam do zapoznania się z raportem Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms: https://resources.trendmicro.com/2015-Q1-Gartner-Magic-Quadrant-Update.html.

Autor: Michał Jarski, Regional Sales Director CEE, Trend Micro

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.