Ochrona nowoczesnych ośrodków obliczeniowych

Miałem ostatnio okazję uczestniczyć w konferencji VeeamON Tour 2015. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń i dzielenia się wiedzą o aktualnych trendach w budowie i eksploatacji nowoczesnych systemów IT.  Uczestniczyło w nim liczne grono wybitnych ekspertów – w trakcie konferencji poznałem wiele inspirujących osób, miałem również okazję odświeżyć dawne znajomości. Tematem przewodnim spotkania było usprawnienie ośrodków obliczeniowych w przedsiębiorstwach. Chciałbym podkreślić, że zespół Trend Micro był jedynym obecnym na wydarzeniu dostawcą rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT.  Prezentowaliśmy nasze rozwiązania w doborowym gronie takich firm jak Veeam, VMware, Microsoft, Integrated Solutions. Tu można obejrzeć zdjęcia z imprezy.

Powrócimy jednak do tematu konferencji. Trend Micro od wielu lat rozwija rozwiązanie Deep Security będące kompleksową platformą do zapewnienia bezpieczeństwa środowisk fizycznych i wirtualnych, zarówno w chmurze prywatnej, jak i publicznej. Dostarcza ono kompletną platformę wydajnych zabezpieczeń chroniących przed atakami sieciowymi, automatycznie aktualizuje i wprowadza poprawki, rozpoznaje i natychmiastowo usuwa złośliwe oprogramowanie, a także blokuje ruch na niebezpieczne domeny; ujawnia podejrzane zmiany poprzez powiadomienia o nieplanowanej lub złośliwej zmianie wprowadzonej w systemie. Deep Security jest zoptymalizowane do współpracy z Microsoft Azure oraz z rozwiązaniami innych dostawców wirtualizacji i przetwarzania w chmurze (np. VMware, AWS). Dzięki temu użytkownicy mogą czerpać z szerokiego spectrum możliwości, jakie niesie ze sobą korzystanie ze środowiska chmurowego, a automatyzacja funkcji bezpieczeństwa przyspiesza uruchamianie serwerów i pozwala na unikanie błędów ludzkich w konfiguracji.

Nowości w Trend Micro Deep Security 9.6

Warto w tym miejscu dodać, że ostatnio dokonaliśmy aktualizacji opisywanego rozwiązania. Organizacje korzystające z rozwiązania Trend Micro Deep Security 9.6 będą mogły w dalszym ciągu czerpać korzyści z zaawansowanej ochrony przez zagrożeniami wymierzonymi w centra przetwarzania danych oraz w chmurę obliczeniową. Ochrona środowisk chmurowych i centrów przetwarzania danych dostarcza optymalne rozwiązania w zakresie:

 • kompleksowego funkcjonowania zabezpieczeń, które obejmują ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, zaporę ogniową instalowaną na hoście, wykrywanie i zapobieganie włamaniom (IDS / IPS), monitorowanie spójności serwera, aplikacji oraz inspekcję logów;
 • ochrony aplikacji i serwerów przed zagrożeniami, takimi jak Shellshock i Heartbleed;
 • elastyczności wdrażania (Deep Security można zainstalować w swoim ośrodku obliczeniowym lub uruchomić jako usługę);
 • redukcji kosztów dzięki ścisłej integracji z rozwiązaniami VMware, AWS i Microsoft Azure;
 • uproszczenia złożoności operacyjnej dzięki jednej platformie do zarządzania regułami bezpieczeństwa w wielu środowiskach: fizycznych, wirtualnych i chmurowych;
 • łatwego zarządzania i integracji z systemami takich producentów, jak VMware, IBM, HP, Splunk;
 • zgodności z głównymi wymaganiami regulacyjnymi, np. PCIDSS 3.0, HIPAA, NIST, SAS70 i wieloma innymi.

Trend Micro Deep Security może pomóc bezpiecznie eksploatować środowiska wirtualne i w chmurze bez pogorszenia skalowalności, wydajności i efektywności. To rozwiązanie pomoże uniknąć konieczności zarządzania wieloma punktami bezpieczeństwa, a dzięki temu uchronić przedsiębiorstwo przed nieskoordynowanymi działaniami i zwiększonymi kosztami operacyjnymi.

Trend Micro Deep Security 9.6 jest zoptymalizowane do współpracy z VMware vSphere 6 i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom użytkowników VMware. Klienci, którzy zainwestowali w VMware NSX albo którzy planują zrobienie tego w przyszłości, mogą liczyć na pełen wachlarz funkcji, takich jak bezagentowa ochrona przed intruzami, anti-malware, monitoring integralności czy firewall.

Ponadto Trend Micro Deep Security posiada aktualnie specjalny moduł, który umożliwi użytkownikom korzystającym z systemów SAP prowadzenie skanu antywirusowego analizującego treści z baz danych i repozytoriów SAP. Deep Security 9.6 niezawodnie współpracuje z SAP Virus Scan (VSI), skanując zawartość takich aplikacji, jak NetWeaver, HANA i Fiori.

Rok temu Trend Micro ogłosiło integrację Trend Micro Deep Security 9.5 z wiodącym rozwiązaniem SIEM HP ArcSight. Obecna wersja, Trend Micro Deep Security 9.6, dodatkowo zapewnia wsparcie dla IBM QRadar – jest to możliwe dzięki rozszerzeniu Log Event Extended Format (LEEF 2.0). Integracja ta umożliwi organizacjom posiadającym IBM QRadar monitorowanie statusu operacyjnego i systemowego, a także poziom bezpieczeństwa maszyn wirtualnych. To pozwoli zespołom operacyjnym skorelować ze sobą prace systemowe z działaniami z zakresu bezpieczeństwa, umożliwi też lokalizowanie problemów w centrach przetwarzania danych w sposób całościowy.

Prócz powyższego, Trend Micro Deep Security 9.6 zapewnia wsparcie dla wielu nowych platform:

New Agent Platform Support

 • Debian 6 & 7
 • Windows 2012 Server Core
 • Cloud Linux 7
 • Oracle Linux 7SuSE Enterprise Linux 12

Deep Security Manager Extended Support

 • Redhat Enterprise Linux 7
 • Oracle 12C Database

Na zakończenie chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych do śledzenia naszego bloga, na którym już w najbliższym czasie zamieścimy zaproszenie do wzięcia udziału w webinarium omawiającym możliwości techniczne rozwiązania Deep Security.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.