Trend Micro liderem w dziedzinie zabezpieczeń punktów końcowych

forrester researchW raporcie The Forrester Wave™: Endpoint Security Suites, Q3 2019 („The Forrester Wave™: pakiety zabezpieczeń punktów końcowych w III kwartale 2019 r.”) Trend Micro został zaliczony do liderów, uzyskując drugi wynik w kategorii bieżącej oferty. Firma badawcza doceniła Trend Micro za najbardziej kompleksowe rozwiązanie do ochrony punktów końcowych. 

Firma Forrester napisała o Trend Micro: „Oferta zabezpieczeń punktów końcowych [Trend Micro] obejmuje pełną gamę rozwiązań do wykrywania zagrożeń i zapobiegania im, z najlepszymi na rynku funkcjami w obu tych kategoriach. Ponadto Trend Micro oferuje bogaty zestaw usług, w tym zarządzane usługi wykrywania włamań i reagowania na nie (ang. managed detection and response ― MDR), które chronią sieci, punkty końcowe, systemy poczty elektronicznej, środowiska chmurowe i serwery”.

Najczęstszym celem cyberataków w przedsiębiorstwach są punkty końcowe. Tworzenie rozwiązań chroniących takie punkty jest kluczowym elementem strategii zarządzania ryzykiem w każdej firmie. Trend Micro, w badaniu Forrester, uzyskał najlepszy możliwy wynik za wizję i strategię oferowanych rozwiązań zabezpieczających dla przedsiębiorstw.

Nowoczesna technologia może zmienić model zabezpieczeń punktów końcowych. Z myślą o przyszłości firma Trend Micro rozszerzyła swoją ofertę o Apex One ― rozwiniętą wersję zaawansowanego rozwiązania do ochrony punktów końcowych. Apex One to kompleksowe połączenie funkcji zabezpieczających różnych generacji, dostępne za pośrednictwem jednego, łatwego w zarządzaniu agenta zainstalowanego lokalnie lub w formie oprogramowania jako usługi (SaaS).

Choć punkty końcowe mają znaczenie newralgiczne, są tylko jednym z elementów wymagających ochrony. Dlatego Trend Micro promuje strategię wielowarstwowej obrony przed zagrożeniami (Connected Threat Defense). W strategii tej każda warstwa środowiska informatycznego udostępnia informacje o zagrożeniach, dzięki czemu są one lepiej widoczne, co ułatwia ochronę przed atakami i reagowanie na nie w czasie rzeczywistym.

Jak podkreśliła w swoim raporcie firma Forrester „architektura Connected Threat Defense zapewnia zintegrowaną analizę zagrożeń oraz kontrolę nad wieloma produktami m.in.: pocztą elektroniczną, punktami końcowymi, siecią, aplikacjami w chmurze i innymi produktami zabezpieczającymi przedsiębiorstwa”.

„Oferta Trend Micro jest znakomicie dostosowana do wymagań firm, które poszukują kompleksowych pakietów zabezpieczeń punktów końcowych, w szczególności do firm  o dużych wymaganiach w zakresie kompleksowych wdrożeń” ― podsumowano w raporcie.

Tu można pobrać pełny tekst raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.