Trend Micro partnerem merytorycznym CyberGOV 2016

logoJuż drugi rok z rzędu uczestniczyliśmy w konferencji CyberGOV w roli partnera merytorycznego. Główną tematyką spotkania jest bezpieczeństwo IT z perspektywy potrzeb i wyzwań sektora publicznego.

CyberGOV jest wydarzeniem skupiającym ekspertów od spraw bezpieczeństwa cybernetycznego zarówno z instytucji administracji państwowej, jak również najlepszych specjalistów z organizacji komercyjnych. Program konferencyjny powstaje pod nadzorem Rady Programowej, w skład której wchodzą przedstawiciele jednostek administracji publicznej, między innymi Ministerstwa Cyfryzacji.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji była europejska dyrektywa NIS oraz konsekwencje jej implementacji w Polsce. Na temat przygotowania państwa polskiego do wdrożenia dyrektywy rozmawiali uczestnicy panelu dyskusyjnego, przed którym o specjalny komentarz został poproszony Rik Ferguson, Dyrektor ds. badań nad bezpieczeństwem w regionie EMEA, Trend Micro.

Podczas konferencji dużo miejsca poświęcono także doświadczeniu innych państw w obszarze cyberbezpieczeństwa – Izraela, Francji oraz Hiszpanii. Gośćmi specjalnymi konferencji byli przedstawiciele izraelskiej i francuskiej rządowej agendy ds. cyberbezpieczeństwa, przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji oraz Prezes Najwyższej Izby Kontroli, który przedstawił najnowszy raport „Realizacja przez podmioty państwowe zadań w zakresie ochrony cyberprzestrzeni Rzeczypospolitej Polskiej”.

Podsumowując wystąpienia i dyskusje z konferencji oraz alarmujący raport NIK można śmiało stwierdzić, że w temacie cyberbezpieczeństwa sektora publicznego cały czas pozostaje wiele do zrobienia. W najbliższym czasie czeka nas sporo wyzwań, tym ważniejsza staje się współpraca jednostek publicznych z firmami wyspecjalizowanymi w zakresie obrony przed cyberzagrożeniami.

W ramach uczestnictwa nasi koledzy Aleksander Kroszkin i Marek Krauze poprowadzili dyskusję poświęconą nowym trendom w cyberprzestępczości oraz metodom obrony. Ponadto chcielibyśmy pochwalić się również tym, że wystąpienie Marka Krauzego zatytułowane „Ataki typu ransomware w służbie cyberpodziemia” zostało uznane przez słuchaczy za najlepszą prezentację sesji technicznej. Marku, gratulujemy i jesteśmy dumni z Twojego zaangażowania!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.

MINIIMG_1763x

MINIIMG_1913x

MINIP1240079x

1

2

Autor: Anna Falkowska, Marketing Manager Poland and Eastern Europe, Trend Micro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.