Trend Micro wsparło bazę wiedzy MITRE ATT&CK® for Containers

Trend Micro Incorporated, udostępniło firmie MITRE zasoby i wyniki badań, które pomogły w utworzeniu nowej platformy zwiększającej bezpieczeństwo środowisk kontenerowych.

Gromadzone i analizowane przez Trend Micro informacje o zagrożeniach przyczyniły się w dużej mierze do utworzenia bazy wiedzy ATT&CK for Containers. Trend Micro nawiązał współpracę z firmą MITRE, aby dostarczyć jej wyniki swoich wieloletnich specjalistycznych badań w formie danych opartych na dowodach, które zostały wykorzystane w tej nowej platformie komunikacji.

Trend Micro był jedną z firm, która odpowiedziała na nasze wezwanie do społeczności, gdy zaczęliśmy tworzyć bazę wiedzy ATT&CK for Containers za pośrednictwem centrum informacji i ochrony przed zagrożeniami (Center for Threat-Informed Defense)” – powiedział Jen Burns, główny inżynier ds. cyberbezpieczeństwa w firmie MITRE. „Naszym celem jest zapewnienie przedsiębiorstwom ochrony przed atakami z wykorzystaniem baz wiedzy, takich jak ATT&CK, jako wspólnych platform komunikacji. Pomagają nam takie firmy, jak Trend Micro, które udostępniają społeczności specjalistów ds. zabezpieczeń swoją praktyczną wiedzę i doświadczenie w zakresie ataków cybernetycznych”.

Dostarczone przez Trend Micro informacje na temat ataków cybernetycznych wsparły siedem technik MITRE. Dwie z tych technik są nowe i występują tylko w bazie wiedzy ATT&CK for Containers. Za pomocą tych technik przedsiębiorstwa mogą lepiej zrozumieć, w jaki sposób hakerzy atakują środowiska kontenerów i jak można się chronić przed takimi zagrożeniami.

Czujemy się wyróżnieni, że mogliśmy pomóc firmie MITRE w tworzeniu nowej platformy wspomagającej bezpieczeństwo środowisk kontenerowych” – powiedziała Wendy Moore, wiceprezes ds. marketingu produktów dla Trend Micro. „Głównym celem społeczności badawczej Trend Micro jest zapewnienie pomocy zarówno naszym klientom, jak i szerzej rozumianemu światowi technologii cyfrowych w ochronie przed zagrożeniami, które istnieją dziś i mogą pojawić się w przyszłości. Kilka lat temu stwierdziliśmy, że kontenery są coraz częstszym celem cyberprzestępców, i podjęliśmy intensywne prace nad zapewnieniem prewencyjnej ochrony przed tymi zagrożeniami. Cieszy nas, że możemy wesprzeć działania firmy MITRE w tym zakresie. Współpraca z takimi partnerami sprawia, że nasza praca przynosi korzyści jeszcze większej liczbie użytkowników”.

W rozwiązaniu Cloud One – Container Security firma Trend Micro wykorzystała swoje dogłębne doświadczenie w dziedzinie badań, aby jeszcze lepiej chronić systemy klientów. Narzędzie to zostało zaprojektowane w celu zabezpieczenia procesów tworzenia i wdrażania kontenerów oraz środowisk wykonawczych przepływów pracy związanych z kontenerami. Pomaga programistom w szybszym wprowadzaniu innowacji oraz ograniczeniu do minimum przestojów w pracy aplikacji w środowiskach kontenerowych.

Więcej informacji o wiedzy i doświadczeniu Trend Micro w dziedzinie bezpieczeństwa kontenerów można znaleźć pod adresem: https://www.trendmicro.com/en_us/business/products/hybrid-cloud/cloud-one-container-image-security.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.