Trend Micro znów najlepszy pod względem wykrywania włamań według raportu NSS Labs

Choć pojawia się coraz więcej różnego rodzaju ataków, wyciek danych należy do najczęstszych i najbardziej szkodliwych zagrożeń cybernetycznych, z którymi mają dziś do czynienia przedsiębiorstwa. Cyfrowa transformacja, przeprowadzana przez coraz więcej firm, otwiera przed cyberprzestępcami nowe możliwości ataków na cenne adresy IP i dane klientów. Mogą oni wykorzystać element zaskoczenia, zmuszając działy informatyczne do reakcji lub obrony. W takiej sytuacji potrzebny jest sprawdzony dostawca, który oferuje najlepsze w branży zabezpieczenia przed włamaniami.

Dlatego bardzo nas cieszy, że rozwiązanie Trend Micro Deep Discovery już czwarty rok z rzędu zostało zarekomendowane w raporcie firmy NSS Labs dotyczącym systemów wykrywania włamań, osiągając wskaźnik wykrywania włamań nie do pobicia: 100%.

Coraz więcej włamań
Nie trzeba daleko sięgać pamięcią, aby uświadomić sobie, jakie szkody może wyrządzić przedsiębiorstwom i ich klientom wyciek danych. Wystarczy przypomnieć atak na firmę Equifax, w którym ucierpiały wrażliwe dane 145,5 miliona Amerykanów. Firma traci już z tego powodu kontrakty. Częstymi następstwami takich incydentów są również kary umowne, koszty obsługi prawnej, spadek cen akcji oraz utrata klientów i reputacji marki. Gdy mówimy o cyberbezpieczeństwie, stawka jest więc bardzo wysoka.

Wiele ataków przebiega dziś w sposób niezauważony. Często łączą one techniki wyłudzania danych metodą spear phishing oraz szkodliwe oprogramowanie zaprojektowane tak, aby ominęło radar tradycyjnych zabezpieczeń. Hakerzy mogą wykorzystać wiele słabych punktów systemów. Tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku w ramach naszego programu Zero Day Initiative wykryto i ujawniono 382 nowe luki. Biorąc pod uwagę problemy z ochroną przed takimi atakami, trudno się dziwić, że w ciągu minionych 12 lat ośrodek Identity Theft Resource Center zanotował tysiące włamań, które naraziły na niebezpieczeństwo ponad miliard rekordów w Stanach Zjednoczonych.

Najlepsze dostępne rozwiązanie
W takich sytuacjach niezastąpione jest rozwiązanie Trend Micro™ Deep Discovery™. Oparte na platformie XGen™, zostało ono zaprojektowane, aby pomóc przedsiębiorstwom w wykrywaniu i analizowaniu zaawansowanych rodzajów szkodliwego oprogramowania, włącznie z ransomware i atakami ukierunkowanymi, oraz reagowaniu na jego ataki. Deep Discovery obejmuje szereg warstwowych technik zabezpieczeń różnych generacji, takich jak niestandardowe wydzielone środowisko uruchamiania aplikacji (sandboxing), śledzenie aktywności punktów końcowych, zabezpieczenie przed wyłudzaniem danych metodą spear-phishing, analiza wiadomości e-mail oraz kompleksowe skanowanie sieci. Taki wielowarstwowy model nosi nazwę XGen™.

Został on zoptymalizowany pod kątem stosowania odpowiednich technologii we właściwym czasie, dzięki czemu zapewnia najwyższy możliwy wskaźnik wykrywania zagrożeń.

Firma NSS Labs w swoim raporcie na temat systemów zapobiegania włamaniom w 2017 roku potwierdziła siłę i efektywność tego warstwowego modelu. W kategorii wykrywania prób ominięcia zabezpieczeń, która jest główną podstawą porównywania takich rozwiązań na rynku, osiągnęliśmy całe 100%, podczas gdy pięć z siedmiu ocenianych firm miało z tym zadaniem problemy. Dlaczego Deep Discovery radzi sobie tak dobrze? Techniką, która zapewniła nam ten świetny wynik, jest niestandardowe wydzielone środowisko uruchamiania aplikacji. Może ono wiernie naśladować komputer desktop używany w przedsiębiorstwie i „zachęcić” szkodliwe oprogramowanie do wykonania swojego zadania, choć inicjator ataku nie ma o tym pojęcia. Dzięki temu Deep Discovery dokładnie analizuje zagrożenie.


Nasz model połączonej obrony przed zagrożeniami (Connected Threat Defense), który łączy ochronę w punkcie końcowym, centrum przetwarzania danych i sieci, ogranicza luki w zabezpieczeniach do minimum i sprawia, że przestępcy nie mają się gdzie ukryć. Zapewnia to przedsiębiorstwom bezpieczeństwo w coraz bardziej niebezpiecznym świecie online, gdzie zespoły odpowiedzialne za ochronę systemów informatycznych często wydają się bez szans. Przedsiębiorstwa mają więc nowe powody, aby zainteresować się rozwiązaniem Deep Discovery, zwłaszcza że w 2017 roku jego całkowity koszt posiadania spadł z 240 USD za każdy chroniony Mb/s do niespełna 40 USD.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.